Podle vyjádření pořadatelů byla úspěšná. „Přijelo více než šedesát pět tisíc návštěvníků, jen v prvních dvou dnech jich výstaviště navštívilo pětadvacet tisíc,“ poznamenala organizátorka Radka Láníková.

Spokojeni byli nejen organizátoři, ale také firmy, které přijely nabízet své výrobky a prodejci. „Jako každé jaro šly na odbyt nejvíce balkónové květiny jako například surfinie nebo petunie,“ nastínila organizátorka.

Lidé si kupovali také hodně ovocné a okrasné stromky a keře angreštů, rybízů a jost. „Na srpnové výstavě si kupují spíše vypěstované druhy česneků, vodní rostliny, orchideje, ale také zahradní nábytek, venkovní krby a další vybavení, které dokáže zpříjemnit posezení na zahradě nebo na terase,“ uvedla Láníková.

S velkým počtem účastníků se dokázali vypořádat i zastupitelé, kteří zajišťovali parkování. „V těch nejsilnějších dnech muselo nastoupit dvacet pořadatelů, kteří se starali o to, aby při parkování nevznikl chaos. Podařilo se nám bez zmatků zvládnout i ten největší nápor v prvních dnech,“ podotkl starosta obce Bedřich Gardavský.

Zatímco pro návštěvníky je výstava vítaným zpestřením všedních dnů, obyvatelé Věžek si po jejím skončení často oddychnou. „Jsme vždycky rádi, když už je po všem, protože akce je pro obyvatele svým způsobem zatěžující. Není příjemné prodírat se vesnicí skrz množství aut a podobně,“ povzdechl si Pavel Krčmář z Věžek.

Na druhou stranu vidí její pozitivní přínos v tom, že na výstavu přijedou známí, kteří ho při té příležitosti navštíví. „Jinak bychom se třeba ani neviděli. S manželkou se chodíváme podívat do areálu až poslední den, kdy už prodejci nabízejí zboží se slevami. Letos jsme si ale nic nekoupili,“ uzavřel Krčmář.