První znich by měl podle ředitele strážníků Miloslava Skřebského pomoci vyřešit současnou situaci vtamní lokalitě Slady. Ta je proslulá velkou kumulací mladých lidí, unichž zejména po požití alkoholu narůstá agresivita a stím související vandalismus.

„Chtěli bychom vblízkosti hudebního klubu, kde jsou téměř denně pořádány různé akce, zřídit další kamerový bod. Ten by měl sám osobě psychologický efekt a navíc bychom měli vpřípadě řešení nějakého problému další důkazní materiál,“ přiblížil Skřebský.

Dále by se ze získaných peněz mělo vlokalitě a přilehlém parčíku vybudovat veřejné osvětlení. „Lidé by se tam tak jistě cítili bezpečněji,“ podotkl Skřebský. Dodal, že tento projekt by si vyžádal asi milion dvě stě tisíckorun.

Druhý návrh– Bezpečný domov– je pak zaměřen na pomoc vybraným sociálním skupinám, jejichž členové jsou potencionálními obětmi podomních zlodějů.

„Zejména seniorům chceme nabídnout bezplatnou montáž bezpečnostních řetízků a panoramatických kukátek na dveře bytů,“ přiblížil ředitel.

„Ktomu by samozřejmě byli instruováni, jak před otevřením domovů cizím lidem postupovat. Navíc jim pomůže samolepka sradami, kterou je možno připevnit na dveře,“ dodal Skřebský.

Současně se dvěma projekty městských strážníků poputují na ministerstvo vnitra také dva návrhy kroměřížského ředitelství Policie České republiky a jeden projekt nízkoprahového zařízení Jaspis, které by ze získaných peněz dovybavilo sociální zázemí a zpestřilo nabídku volnočasových aktivit.