„V sobotu mezi šestou a sedmou hodinou ranní dostala řidička na uježděném sněhu a namrzlé vozovce smyk, přejela do protisměru a skončila v příkopě. Tam se s vozem převrátila na levou stranu,“ přiblížila událost kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Žena utrpěla pouze lehká zranění.

Od pátečního večera, kdy nad Kroměřížskem začalo sněžit a teploty klesly pod nulu, byla v terénu také technika Správy a údržby silnic Kroměřížska. Díky ní byly všechny cesty sjízdné bez větších obtíží. Silničáři se nezastavili až do neděle, kdy je nejvíce zaměstnalo ošetření cest na Bystřicku, Morkovicku a v okolí Střílek.

„Například v Dřínově a Zborovicích během nedělního dopoledne napadlo deset centimetrů nového sněhu,“ konstatoval za Správu a údržbu silnic Kroměřížska Timoteus Políček.

Z čerstvého sněhu byly nadšeni hlavně na horách. Na Tesák a Troják proto o víkendu mířily davy lidí.

„Praskali jsme ve švech. Celý následující týden budeme uměle zasněžovat,“ řekl Deníku v neděli Jakub Juračka ze Ski Areálu Troják. Náporu lyžařů a sáňkařů čelili také na Tesáku.

„Měli jsme tu navíc olympiádu dětských domovů,“ podotkla za Tesák Jana Odvršová s tím, že o víkendu tam napadlo asi deset centimetrů čerstvého sněhu.