„Z momentálně probíhajících jednání vyplývá, že by se první setkání mohlo uskutečnit v dubnu, další akce pak směřujeme na podzimní měsíce, záleží na aktuální situaci,“ uvedl ředitel Domu kultury Pavel Sedláček.

První dvě akce proběhnou v kině Nadsklepí vždy v sobotu a jejich součástí budou kromě možnosti ovlivnit dění na pódiu soutěže o věcné ceny, diskuze o internetové gramotnosti, autogramiáda, focení s účinkujícími a prostor pro dotazy.

První setkání má podtitul TikTok den a návštěvníci se mohou těšit na soutěžní kvízy, natáčení společných videí, hudební vystoupení a povídání s účastníky, jimiž budou Annie Camel, Terysa a Lukáš „Lukefry“ Fritscher.

Annie Camel je tanečnice, youtuberka, muserka, zpěvačka a mistryně republiky v poppin a electric boogie. Na svých sítích se snaží motivovat děti k tanci, pohybu a rozvíjení zájmů.

Terysa je jedna z předních českých youtuberek, muserek a slimerek, podílí se na edukativní kampaní pro Národní úřad pro kybernetickou a infomační bezpečnost, spolupracuje s platformou FitFab a v rámci svého Instagramu se snaží vést děti k pohybu.

Lukáš „Lukefry“ Fritscher je moderátor spolupracující s Českým rozhlasem a televizními stanicemi Óčko nebo Prima Cool, na Youtube jej sleduje více než 170 tisíc lidí a přes 100 tisíc lidí na Instagramu.

Další část cyklu s názvem Sportovně motivační den bude mít dva hlavní protagonisty – Atiho a Pecu a zaměří se na soutěžení a sportovní výzvy. Ati je youtuber, bavič, moderátor, jeden z nejdéle působících tvůrců na naší scéně známý rozličným věkovým skupinám.

Na svém profilu se věnuje technologiím, vaření a glosování aktuálního dění, je propagátorem zdravého pohybu. Peca je youtuber, jehož největší vášní je překonávat překážky a jeho jméno je spojeno s aktivním životem a s pohybem - je všeobecně známá jeho láska k běhání a sportu. Důležitou informací je, že pochází z Kroměříže.

„Podzimní část cyklu bude lákat opět na populární osobnosti sociálních sítí a mezi vystupujícími bude i jedna z nejvlivnějších osobností českého internetu. Víc zatím neřeknu, diváky budeme ještě nějakou dobu napínat,“ doplnil Sedláček.