Města ve Zlínském kraji investují do rozvoje informačních technologií již delší dobu, většinou se ale jejich aktivity omezovaly na zavádění veřejně přístupných míst, například v knihovnách, školách a podobně. Nyní již ale iniciují i vznik bezplatných WiFi zón. Fungují například v Kroměříži či Uherském Brodu, podle serveru Lupa.cz mají podobnou možnost lidé i v Rožnově pod Radhoštěm či v několika obcích v kraji.

"Lidé mají možnost připojit se zdarma na Velkém náměstí. Jde o jednu část většího projektu zaměřeného na rozvoj informačních technologií, který jsme realizovali v roce 2005," uvedl mluvčí Kroměříže Pavel Zrna. V Uherském Brodu je pak míst, kde je možné se bezdrátově připojit, hned několik. "Jsme si vědomi toho, že internet je v dnešní době nezbytný. Snažíme se tak nabídnout co možná nejlepší přístup k němu všem obyvatelům," uvedl starosta Ladislav Kryštof.

Jako samozřejmost vnímají bezdrátové připojení některé hotely ve Zlínském kraji, například zlínský Interhotel Moskva nabízí tuto službu již více než tři roky. "Pro hotel městského či kongresového typu, což je i náš případ, je to nepostradatelné," řekl ČTK pracovník hotelu Robert Klívar. WiFi zónu připravuje i přímo Zlínský kraj, k dispozici bude pravděpodobně ještě letos. Fungovat bude ve většině veřejně přístupných míst sídla kraje.