Některé obce si na svých stránkách dávají záležet. Jiné to považují za plýtvání penězi

Mezi ty nejkvalitnější patří podle Deníku jednoznačně stránky obce Chvalčov. Ve srovnání s obcemi, na jejichž oficiálních stránkách jsou poslední aktualitou říjnové komunální volby, obsahují spoustu skutečně čerstvých informací a odkazů.„Určili jsme správce, který se o stránky stará. Jednotlivé rubriky mají navíc na starosti lidé, do jejichž kompetencí spadají,“ vysvětlil starosta Chvalčova Antonín Stodůlka.Web obce je podle něj asi rok starý a ani starosta si ho nemohl vynachválit. „K dispozici je na něm i webkamera,“ zdůraznil.

Na podobné úrovni jsou stránky Karolínu. Starosta obce Jiří Kužma vysvětlil, že je zrekonstruovali asi před dvěma lety.„Snažíme se, aby byla pro lidi přehledná,“ sdělil Deníku starosta. O to asi vzhledem k množství informací usilují například i v Kyselovicích, Lechoticích nebo Loukovu.

Většina obcí regionu by se však ale umístila spíš v pomyslném středu. Najdou se navíc i takové obce, jejichž záložka aktuality žádné položky neobsahovala. Právě v Honěticích zelo prázdnotou více záložek. „Nemáme peníze na to, abychom web udržovali,“ opáčil tamní starosta Milan Přikryl. Prioritou je pro něj prý spokojenost lidí, ne dokonalé stránky obce.

Jaké stránky se ale ve středu zhodnotit nedaly? Byl to odkaz na obec Mrlínek. Ačkoli se starosta Pavel Hynek dušoval, že stránky fungují, Deníku se je nepodařilo načíst ani ze dvou prohlížečů.„Prozatím jsme problém neměli,“ divil se během odpoledne Hynek.

Ačkoli se nejedná o obec, jednou zvláštností ostatní weby předčilo město Hulín. Je jí veřejné diskuze. Otázkou však je, jestli ji radnice považuje za přínos.„Převažují v ní bohužel negativní stanoviska. Někdy nás to mrzí,“ povzdechl si hulínský starosta Roman Hoza. Pozitivní ohlasy se objeví málokdy.„Samozřejmě, že nám příspěvky slouží jako náměty k zamyšlení. Jsme si vědomi toho, že zpětná vazba je velmi důležitá. Uvažujeme také o tom, že bychom na stránky umístili anketu. Rádi bychom totiž získali také kladné reakce,“ přeje si Hoza.