Na její památku, jen pár měsíců po smrti děvčátka, vznikla krásná charitativní akce s názvem Den pro Zuzanku. Letos se konala již posedmé.

Sedmička přinesla všem, kteří se o akci zasloužili, štěstí. Vždyť se podařilo získat rekordní částku, a to 409 tisíc korun. Za tyto peníze budou na Kliniku dětské onkologie při Dětské fakultní nemocnici v Brně-Černých Polích zakoupeny speciální monitory. Právě tam se Zuzanka léčila.

„Ještě jsme se nesetkali s takovou akcí, která by nejen že vydržela déle než jeden rok, ale stále nabývala na významu jako právě tato. Z našeho pohledu je mimořádná,“ ocenil Den pro Zuzanku lékař z onkologického oddělení v Brně Pavel Mazánek.

V úterý bylo ve školce v ulici Osvoboditelů ve Zlíně plno. Na jarmarku tradičně bez nároku na honorář vystoupilo několik osobností. Letošním patronem akce byl zpěvák a herec Ondřej Havelka. V programu vystoupil i kouzelník Paulíno a zazpívaly děti z MŠ Osvoboditelů. Pozvání přijali také velocipedista Josef Zimovčák, hokejový trenér Martin Hamrlík, lékař z Kliniky dětské onkologie Pavel Mazánek a další hosté. „Je to úžasná akce, krásná. Navíc se jí účastní tolik lidí, všichni dobrovolně a gratis,“ neskrýval své nadšení známý český umělec Ondřej Havelka

Na akci nechyběl ani bývalý primátor Zlína Miroslav Adámek. Prozradil, že se s rodiči Zuzanky zná už dlouho. „Jsou mí kamarádi a pro mne se jedná o velmi osobní zážitek,“ svěřil se. Rodiče Zuzanky však i přes bolestivou ztrátu mají kromě syna další velkou radost – holčičku. Jmenuje se Liliana, dnes je jí pět let.

Podle slov maminky Daniely, ale i ředitelky Hany Kadlčákové z pořádající mateřské školy, kam holčička chodí, je Lilianka Zuzance podobná, jako by jí z oka vypadla.