Soustředí se hlavně na vánoční výzdobu. Ta ve větších městech Kroměřížska zůstane takřka stejná jako v loni. Změnu ale plánují v Hulíně, a bude se týkat hlavně velkého vánočního stromu.

„Každý rok něco nového přikupujeme. Letos jsme pořídili nové osvětlení na stromek. Loni na jeho slavnostní rozsvícení přišlo hodně lidí, tak jsme chtěli, aby letos vypadal více prestižněji. Stávající osvětlení navíc bylo jen do půlky stromu,“ informoval starosta Hulína Roman Hoza.

Jako novinku ještě letos připravují i výzdobu v místní části Záhlinice. „Jinak bude všechno při starém. Některé ozdoby musíme ale ještě poopravit,“ podotkl Hoza.

V Kroměříži se do instalace ozdob pustí pracovníci technických služeb během čtrnácti dnů. Výzdoba zůstane podle ředitele Kroměřížských technických služeb Lea Berky nezměněná.

„Rozvěsíme čtyři tisíce osm set žárovek. Světelných obrazců podél silnic bude stojednadvacet, řetězů osmdesát, k tomu pak ještě na pětatřicet girland,“ vypočítal Berka.

Vánoční atmosféry nejen v centru města si podle něj lidé budou moci užít až zhruba do Tří králů.

Takřka neměnnou výzdobu oproti loňsku připravují i v Holešově či Bystřici pod Hostýnem.

„Neplánujeme žádnou změnu. Bude stejná, snad jen v ulici Masarykova o něco bohatší. Jinak ozdoby rozvěsíme tradičně, třeba na náměstí, v ulici Palackého a ve směru od autobusového nádraží,“ konstatoval místostarosta Holešova Josef Bartošek.

Vánoční atmosféru budou ozdoby dokreslovat i v Bystřici pod Hostýnem.

„Týká se to Masarykova náměstí a hlavní ulice Československé brigády,“ prozradila bystřická místostarostka Vladislava Bělíková.