A ještě s týmem lidí, kteří tak nějak do politického života nezapadají. I přesto, že mu tolik lidí hodilo hlas, je otázka, zda se mu podaří přechytračit svého soka – ANO 2011.

Opravdu dokázal současný starosta tolik, že si ho lidé přejí do funkce i nadále? A opravdu si okolo sebe vytvořil takovou auru, že oslovil lidi i přesto, že většina jeho koaličních partnerů pohořela? Němec slaví úspěch, ale například jeho koaliční partner a místostarosta Šindler se nakonec nedostal ani do zastupitelstva.

Proč tedy nevystavili lidé vysvědčení všem koaličním stranám stejně? Práce posledních let přece není jen vizitka jednoho muže, nýbrž celého týmu napříč stranami. Je možné, že se v hlasování projevila vládní politika, kde ČSSD nesplnila svůj předvolební slib, že nepůjde do vlády s hnutím ANO.

Daleko víc pravděpodobné je, že se i v Kroměříži zrodilo něco, co známe z okolních měst. Jedno z větších měst v okrese – Bystřice má svého matadora v podobě starosty Pánka, který už má odvládnutých toliko období, že si skoro žádný tamní obyvatel nepamatuje, kdo starostoval před ním.

Ale dokázal toho Němec tolik, že za ním lidé půjdou, ať už bude v jakékoliv straně? Kdyby i starosta nebyl znovu zvolen a druhá nejsilnější strana vytvořila koalici dřív, bude ho na srdci hřát dozajista i ten fakt, že dokázal porazit stranu, ze které odešel a rozkmotřil se s ní natolik, že na sebe navzájem chtějí podávat jedno trestní stíhání za druhým.