Už před závodem samotným pořadatelé slibovali, že peníze, stejně jako loni, poputují na dobré účely. „Za ty, kteří závod absolvují oblečeni ve stylu agenta 007 (či bond girl), přispějeme 100 Kč do sbírky na novorozenecký inkubátor do Kroměřížské nemocnice," slíbil před startem hlavní pořadatel závodu Martin Koplík s tím, že přispět bylo možné také do uzamčené kasičky po celou dobu závodů.

A necelý měsíc po závodu a konečném zúčtování opět pořadatelé dorazili do Kroměřížské nemocnice, aby svůj slib dodrželi a výtěžek předali tentokrát na zmiňované dětské a novorozenecké oddělení. Konkrétně byla částka vybírána na zařízení využívané pro intenzivní péči o novorozence.

Závod horských kol Rohálovská 50 se jede každoročně v několika kategoriích, v rámci nichž si může zasoutěžit celá rodina: od nejmenších dětí, které můžou jet na odrážedlech, až po zkušené matadory. Během celého dne si tak vždy na své přijdou nejen milovníci horských kol a závodění, ale také jejich doprovod či návštěvníci akce. V okolí dějiště závodů bývají k dispozici stánky s občerstvením, atrakce pro děti a po skončení hlavního závodu také bohatý kulturní program. Už nyní pořadatelé pracují na dalším, v pořadí 8. ročníku populárního závodu.