Bonsai je staré asijské umění miniaturizace, tvarování stromů a jejich pěstování v miskách. U suiseki, tedy umění kamene, jde stejně jako u bonsají o jakousi miniaturizaci přírody. 

Možnost naučit se něco o tvarování bonsají využili zájemci na přednáškách a workshopech odborníků. Kdo potřeboval, využil také v rámci bonsajové expozice poradenskou službu.

Rajnochovickou lesní železnici provozuje parta nadšenců od roku 2011.
Unikátní lesní železnice je magnetem pro turisty

Mnozí návštěvníci přišli na výstavu zakoupit samotné bonsaje. Kromě rostlin bylo k dostání vše potřebné k jejich pěstování, včetně literatury, nářadí a keramiky. 

Floria Podzim Bonsaj v KroměřížiFloria Podzim Bonsaj v KroměřížiZdroj: DENÍK/Zuzana Rašková"Nechal jsem si poradit a jako první bonsaj v životě jsem si koupil fíkus. Z nabízených je to prý ten nejodolnější druh, který přežije i začátečníka," vysvětlil pan Michal, který přijel na výstavu ze Zlína už s tím, že si nějaký miniaturní stromek určitě odveze.

"Bonsaje obdivuji už dávno, tak jsem si konečně toto přání splnil. Když mi vydrží do příští výstavy, koupím si pak určitě další," dodal s úsměvem. 

Kromě bonsají mohli návštěvníci zakoupit samozřejmě i vše pro zahradu - okrasné rostliny, květiny, stromy, keře, bylinky, zeleninu, zahradní nářadí či řemeslné výrobky.