Šlahař se za svá slova omluvil už počátkem září. Jeho spolustraníci odmítali Šlahařovy výroky hned v květnu a na včerejším zastupitelstvu města přednesl člen zastupitelstva za KSČM František Rábek stanovisko celého klubu a městského výboru komunistické strany.

„Klub zastupitelů za KSČM konstatuje a prohlašuje, že politika KSČM, jejíž program je všeobecně znám, v žádném případě neobsahuje v programu strany chválení rudých gard a podobných věcí, jak bylo prezentováno vystoupením našeho zastupitele dne 17. května 2007,“ přednesl přítomným zastupitelům Rábek.

Podle něj Šlahař tím, že se před zastupitelstvem omluvil, s tímto stanoviskem vyjadřuje rovněž souhlas. „Byl to emocionální úlet, který sem nepatřil,“ dodal Rábek s tím, že na listině, kterou právě přítomným přečetl, je podpis všech členů klubu zastupitelstva za KSČM a členů městského výboru KSČM.

Zastupitele Šlahařova květnová slova natolik šokovala, že na něj ihned podali trestní oznámení. Policisté ale případ minulý měsíc odložili. Nesplňoval totiž podle nich znaky trestného činu. Zastupitelé proto při říjnovém zasedání podali na návrh primátorky Ondrové podnět státnímu zastupitelství k opětovnému prošetření. „Výsledek zatím neznáme,“ sdělila včera mluvčí zlínského magistrátu Marie Masaříková.