Chtějí totiž zabránit náporu těchto zájemců, kterých je ještě podle odhadů až čtyři a půl tisíce. Šoférům přitom na výměnu oprávnění zbývá pouhý měsíc.

„Kroměřížská radnice se snaží řidičům výměnu průkazů s datem vydání do 31. 12. 1993 neustále připomínat. V průběhu celého roku provádíme informační kampaně, jejichž cílem je upozornit na tuto povinnost,“ vysvětlil mluvčí města Pavel Zrna.
Na Kroměřížsku podle odhadů dosud nemá řidičský průkaz vyměněno jedenáct procent těch, na něž se závazek vztahuje.

Kroměřížský odbor dopravy upozorňuje, že bude žádosti přijímat ještě měsíc

„Jde přitom o více než čtyři a půl tisíce řidičů, což je stále velký počet,“ upozornil Zrna. Dodal, že pokud dojde k velkému náporu lidí, kteří budou chtít oprávnění vyměnit na poslední chvíli, hodlá jej městský úřad řešit. „A to personálním posílením příslušného oddělení,“ řekl Zrna. Držitelé řidičáků, jejichž průkazy podléhají výměně do 31. prosince 2007, se musejí dostavit na registr řidičů a požádat o jeho výměnu do 6. prosince.

Přitom musejí předložit jednu fotografii, občanský a starý řidičský průkaz.
Obce jako například Břest či Bezměrov, ale i město Chropyně, dostaly pokyny, jak informace k veřejnosti dostat.

„Vzhledem k tomu, že výroba průkazů probíhá v Praze a vrací se do místa do dvaceti dnů od data podání, je nutné požadavky předložit nejpozději do 6. prosince. Kroměřížský odbor dopravy zároveň žádá občany, jejichž řidičské průkazy byly vydány po datu 1. 1. 1994, aby o výměnu průkazů do konce tohoto roku nežádali,“ stojí ve výzvě.

Odbor dopravy pak obecní úřady nabádá například také k tomu, aby o upozornění informovaly občany místním rozhlasem.