„Jako první přijde na řadu demontáž mantinelů, odvoz a likvidace kapalin a přípravné práce na samotnou stavbu,“ popsal zástupce společnosti, která provádí opravu Kamil Vejdělek. Akce vyjde na 36 milionů korun. Z toho 7,7 milionů korun získá město na dotacích ze Statního fondu životního prostředí.

„Stavba si vyžádá bezpečnostní opatření, objekt strojovny i prostor za zimním stadionem tak bude ohrazen a veřejnosti nepřístupný. Budeme se ale snažit zachovat přístup na skatepark, který je z rozhodnutí vlády opět možné využívat. A také upravíme vstup na tenisové kurty,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Oprava je plánována tak, aby neohrozila začátek hokejové sezony 2020/2021. Hotovo by mělo být už v červenci. Rekonstruovat se bude celá chladící soustava, strojovna i ledová plocha.

Postaví i nové mantinely

„Kromě výměny technologie chlazení a stavebních úprav ledové plochy a jejího bezprostředního okolí se počítá také s osázením kluziště novými mantinely,“ prozradil mluvčí Jan Vondrášek. Na ledové ploše zimního stadionu se každoročně protočí více než 60 tisíc bruslařů. Kromě hokejistů jej využívají také školy, školky a veřejnost.

Zimní stadion prošel v minulých letech několika významnými opravami. V roce 2008 to byla oprava střechy stadionu, později štítové stěny i další stěny objektu, z nichž odpadávalo sklo. V roce 2017 došlo na opravu osvětlení a ozvučení.