„Je to symbolické číslo, neboť Kroměříž si letos připomíná 760 let od chvíle, kdy byla tehdejší osada povýšena na město,“ uvedl Opatrný. Město výročí slaví na různých akcích během celého roku.

Vybarvený běh si někteří lidé letos zpestřili originálními kostýmy, k vidění tak byla například postava z legendární filmové série Hvězdné války. Účastníci barvami na svém těle a oděvu nešetřili. Na 4,5 kilometru dlouhou trasu se vydali lidé všech generací, od malých dětí v kočárcích až po jejich prarodiče. Čekalo je pět stanovišť, na kterých na ně pořadatelé házeli barvy, na jiných zase lidé probíhali skrze bublinky, mlhu či balónky.

Psychiatrická nemocnice v Kroměříži, srpen 2021
Odchod 20 doktorů beru jako ozdravení, říká ředitel Psychiatrické nemocnice

„Akci letos zpestřil happening 760 dětských dlaní, který má v podtitulu výzvu: Přijď a obtiskni svou ruku! Děti do 12 let mohly na Velkém náměstí obtisknout na jedno ze čtyř připravených velkých pláten svou barevnou dlaň. Společně tak vytvořily originální výtvarné dílo, které bude připomínat letošní významné výročí města,“ dodal mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Vybarvený běh pokračoval doprovodným programem, kterému vévodilo vystoupení bubenické formace Ritmo Factory a tanečnice Veroniky Lálové. Následovat bude večerní koncert Olgy Lounové s kapelou. Během dne si zejména nejmenší návštěvníci mohli užít i další atrakce, například zvětšeniny deskových her, malování na obličej, dětské tetování nebo skákací hrad.

Akce je propagací zdravého životního stylu, aktivního pohybu a rekreačních sportů. Vybarvený běh je již nedílnou součástí turistické sezony ve městě.