Účastníci závodu, v němž nejde o rychlost, ale o zábavu, se začali scházet už po deváté hodině k registraci. Na akci dorazilo rekordních dva tisíce běžců, tedy asi o stovku víc než loni.

Zúčastnila se jej také Monika Steinerová s rodinou. „Kdybychom neměli malého syna, nevím, jestli bychom běželi. Ale takto jsme rádi, že se koná nějaká akce, která Kroměříž oživí,“ vysvětluje důvody své účasti rodačka z Kroměříže.

ZÁBAVA NEJEN PRO DĚTI

Každý závodník obdržel bílé tričko, které si svou barvu příliš dlouho neuchovalo. Ještě před začátkem samotného závodu totiž lidé použili barvy, které obdrželi při registraci, a jimiž obarvili svá trička, nohy, ruce, tváře a dokonce vlasy.

Na 4,5 kilometru dlouhou trať kolem Velkého náměstí se vydali nejenom rodiče s malými dětmi, ale lidé každého věku. Zúčastnil se dokonce závodník na invalidním vozíku.

V jedenáct hodin pořadatelé závod odstartovali a barevný průvod vyběhl. „Byla to velká zábava, hlavně pro děti. Syn po startu vyrazil, běžel a odrážel od sebe lidi. Za ním běžel táta a o sto metrů dál jsem běžela já a volala na ně, aby na mě počkal, že tak rychle běžet nemůžu,“ směje se průběhu závodu Monika Steinerová.

Ne všichni běžci nakonec závod dokončili. Někteří došli pěšky, jiní jej přerušili ještě před koncem. To byl případ i rodiny Moniky Steinerové.

„Jedno kolo nám všem stačilo, tak jsme z tratě seběhli o něco dřív. Přesto jsme si závod moc užili. Myslím, že malému se to líbilo nejvíc ze všech účastníků. Pokud budeme v Kroměříži i příští rok, půjdeme zase,“ dodává Steinerová.

Jakmile doběhli poslední účastníci závodu, čekalo na ně ještě protažení po sportovním výkonu. Odpoledne už se neslo v duchu zábavy, nechyběla sportovní a taneční vystoupení nebo hudební koncerty.