Čunkův odchod z vlády komentovala už dříve starostka Vsetína Květoslava Othová.
Kauza je prý uměle vykonstruovaná

„Kauzu kolem svého předchůdce na vsetínské radnici považuji za uměle vykonstruovanou,“ uvedla s tím, že vyzývá k odstoupení všechny politiky, kteří požívali či požívají výhody, které jejich majetkové poměry nevyžadují.

K jejímu prohlášení se v posledních dnech připojil právě Zbyněk Horváth. „Chtěl bych vyjádřit znepokojení nad způsobem a prostředky, kterými byl z vrcholových funkcí odstraněn Jiří Čunek,“ prohlásil Horváth.

Byla to likvidace za každou cenu?

Jak uvedl, na mysli má přitom především snahu o Čunkovu likvidaci za každou cenu, třeba pochybným apelem na morální hodnoty těmi, kteří je sami mají poněkud pokřivené.

„Připojujeme se proto k prohlášení vsetínské starostky Othové a vyzýváme k okamžitému odchodu politiky, kteří brali sociální dávky, ač měli postavené domy či úspory na vkladních knížkách,“ prohlašuje Horváth.

Dále vyzval k odstoupení ty, kteří jezdí městskou hromadnou dopravou zdarma, ač berou královské platy, a ty, kteří bydlí v nájemních bytech s dotovaným nájemným, ač jsou jejich příjmy nadprůměrné.

Písničkář Horváth volá po morální očistě politiky, chystá se i do Prahy

„Stejně tak ty, kteří schvalují zákony, které volené zástupce zvýhodňují na úkor ostatních občanů,“ dodal nekompromisní zlínský aktivista.
Právě na podporu tohoto prohlášení svolal Horváth zmíněná veřejná shromáždění.

„První se uskuteční v úterý ve čtyři hodiny odpoledne před vsetínskou radnicí,“ uvedl Horváth.
Jeho aktivity mají podle plánů vyvrcholit dokonce shromážděním na Václavském náměstí v Praze, a to v sobotu 17. listopadu opět ve čtyři hodiny odpoledne.