Bohatá historie a důležité momenty, jimiž noblesní budova žila a žije, budou připomenuty malou výstavou i zajímavým doprovodným programem. Ve čtvrtek 1. prosince v 18 hodin Dívčí pěvecký sbor SPgŠ Kroměříž zve všechny zájemce do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Kroměříži na benefiční koncert. Pro veřejnosti se školní budova otevře v sobotu 3. prosince od 13.00 do 17.30 hod. A bude to příležitost pro vzpomínání i nevšední exkurzi do prostor, které se v posledních letech dobudovaly.

Pro mnohé bude objevné i zjištění, jaké školy a instituce v průběhu 120 let v budově sídlily. Česku zemskou reálkou v roce 1902 to vše začalo.

Den otevřených dveří na 2. Základní škole.
Holešovskou školou se linula nejen vůně perníčků

„Mezi narozeninové dárky inspirované „120“ například patří aktuálně spuštěná aplikace pedagogické školy e-Absolvent, která mapuje, kam všude osobní a profesní život zavál její žáky a studenty,“ přibližuje škola v tiskové zprávě. Aplikace je přístupná z webových stránek školy.

Jako další elektronický formát se připravuje i vydání almanachu přinášejícího důležité informace ze 120leté historie školní budovy i vtipné postřehy někdejších absolventů a pamětníků. Mimo tyto elektronické novinky sdílené také s veřejností se už od podzimu uvnitř školy rozbalují dárky určené pro vzdělávání i jako doplnění příjemné atmosféry.

Budova pedagogické školy v Kroměříži letos slaví 120. výročí od otevření. Škola si při té příležitosti připravila také bohatý program.Zdroj: se svolením VOŠ a SPgŠ Kroměříž

Nově byla na začátku října zprovozněna školní knihovna s moderním knihovnickým systémem, z původních prostor někdejší zaprášené knihovny zase vznikla sympatická učebna cizích jazyků.

Exkurze druháků do Kroměříže.
Školáci vyrazili na exkurzi do Kroměříže. Užili si i tajemnou půdu

„Středoškoláci a studenti vyššího odborného studia dostali další krásný dárek v podobě malé relax zóny na ochozu auly, v níž mohou nabrat síly do dalších vyučovacích hodin. Zkrášluje se také školní dvorek. A především dochází ke spuštění činnosti Metodického centra praxe. Zcela nově zrekonstruované prostory v zadním traktu nabídnou pro děti z kroměřížských mateřských škol možnost prozkoumat nejmodernější technologie jako 3D tisk, virtuální realita, animace a také zde získají nové dovednosti při práci se dřevem a dalšími materiály v rámci polytechnické výchovy a EVVO,“ stojí dále v tiskové zprávě.

Budova otevřená v roce 1902 žije vším, co potřebuje přenést prostřednictvím svých absolventů oboru předškolní a mimoškolní pedagogika a oboru sociální pedagogika do praxe. Díky péči, respektu a lásce všech uchovává krásu a půvab, s nímž na počátku dvacátého století to své pedagogické poslání začala plnit.