Na první volební den na Kroměřížsku se můžete podívat sem

Druhý den voleb snad účast ještě dožene

Kroměříž – Předsedkyně komise ve volební místnosti na Kroměřížském gymnáziu Vlasta Večerková u voleb asistuje už pětadvacet let. Podle ní bude chodit dnes zhruba stejně lidí jako v první den voleb. Většinou sem prý přijde něco kolem třiceti procent lidí.

„V okrsku máme přes tisíc voličů. Účast je trochu slabší než jindy," řekla předsedkyně.

Při volbě prezidenta prý chodilo hodně mladších voličů.

„U komunálních převažují spíše starší lidé," dodala.

Sama volí pravidelně svou rodnou stranu.Volný čas komise tráví různě. Aby zůstala vždy více než polovina tak se na přestávky střídají.

„Napsali jsme si i rozpis a chodíme se najíst, dát si kávu nebo třeba venčit pejsky," prozradila předsedkyně volební komise.

Počítání bude asi nejhorší, lepší podle ní bylo když měla každá strana svůj lístek.

„Další změnou je i označování kandidátů. Pokud volič místo křížku označí kandidáta zakroužkováním, lístek je pak neplatný," upozornila Vlasta Večerková

Podle zapisovatele volební komise s číslem dva v Dolních Zahradech Zdeňka Michalce jsou volby na účasti zhruba stejné jako u předchozích komunálních.

„V sobotu dopoledne začalo chodit celkem dost lidí, tak si myslím, že počáteční slabá účast by se mohla ještě zlepšit," míní zapisovatel

V tomto okrsku je více než třináctset voličů a chodí jak mladší tak i starší a většinou to jsou podle něj pořád ti stejní lidé co k volbám chodí i jindy.


Technické rady jak zacházet s volebními listky Volby jsou tady! Kdy můžete hlasovat a JAK KŘÍŽKOVAT

Kdo jsou kandidáti na senátora? Boj o Senát: ve volebním obvodě 81 je deset kandidátů. UŽ JSTE SE ROZHODLI?

Užitečné rady K volbám připraveni: deset základních otázek a odpovědí

Ilustrační foto.