Voleb do krajských zastupitelstev se například v Břestu letos zúčastnilo tři sta dvacet dva ze sedmi seti padesáti šesti voličů. „Na prvním místě se u nás umístila ČSSD, na druhém pak KDU-ČSL, třetí místo patří ODS a čtvrté Starostům a nezávislým pro Zlínský kraj,“ přiblížila výsledky starostka Marie Zavadilová.

Čtyřiceti čtyř procentní účast zaznamenali zase v Cetechovicích. „K urnám u nás přišlo šedesát sedm lidí ze sto padesáti dvou, přičemž nejvíce, a to dvacet jedna hlasů, dostali Starostové a nezávislý pro Zlínský kraj, čtrnáct hlasů pak patří ČSSD, o jeden méně dostala KDU-ČSL,“ prozradila starostka Eva Váňová. Pětačtyřiceti procentní účast potvrdil například i starosta Hoštic Antonín Procházka.

V případě třeba Kroměříže zatím kompletní údaje ještě nejsou k dispozici. „Mohu jen říct, že v pátek byla volební účast šestadvacet procent. Patří pod nás šestadvacet okrsků, teď se na úřadě sbírají údaje z patřičných obcí,“ potvrdil před sedmnáctou hodinou mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.