Vedle depozitáře Muzea Kroměřížska či kulturního objektu Klub Velehradská, které se na nynějším Hanáckém náměstí nacházejí, má vzniknout zařízení pro klienty vyžadující větší péči.

Město tentokrát hodlá využít bývalou vojenskou ubytovnu v Purkyňově ulici (na snímku). „Jedná se o objekt, který radnice získala v lednu roku 2006 bezúplatně od armády s podmínkou, že bude sloužit výhradně pro poskytování sociálních služeb. Zastupitelé již dokonce odsouhlasili realizaci i spolufinancování této investiční akce,“ informoval mluvčí radnice Pavel Zrna.

V objektu by už za dva roky mohlo najít domov čtyřiapadesát seniorů

Stavba přijde přibližně na sedmasedmdesát milionů korun. „Pětapadesát milionů bychom měli získat jako státní dotaci. Zbytek město zaplatí ze svého rozpočtu,“ doplnil vedoucí odboru rozvoje Josef Koplík. Město už vyhlásilo výběrové řízení na dodavatele.
Dokončení domova pro seniory plánuje zastupitelstvo v roce 2009. V budoucnu v něm najde místo čtyřiapadesát klientů.

Podle kroměřížské místostarostky Jarmily Číhalové půjde o zařízení menšího typu s jednolůžkovými, dvojlůžkovými a trojlůžkovými pokoji s kapacitou čtyřiapadesát míst.

„Bývalá ubytovna se nachází v klidnějším okolí, má vlastní parkoviště a je za ní prostor, kde by mohla vyrůst zahrada,“ řekla už před časem Číhalová.

Sociální služby města Kroměříže se v současnosti starají o více než tři sta třicet klientů. Podle jejich ředitele Ivo Vojtka bude nový domov přínosem a měli by v něm žít lidé vyžadující větší péči.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika