Koryčany se v těchto dnech dočkají už druhé etapy oprav vodovodní sítě. „Zhruba pět set metrů dlouhý úsek od vodojemu až po ulici Tovární už je zrekonstruovaný. Nyní začaly podzemní práce v ulici Tovární čtvrť, která se kříží s ulicí Masarykova,“ informoval starosta Koryčan Miroslav Máčel.

Lidé tak nyní musejí v místě počítat s drobnými dopravními komplikacemi. „Práce dělníci provádějí za plného provozu, proto by lidé měli dávat pozor,“ upozornil starosta.

Investici financuje hodonínská společnost VaK. Podle jejího technicko–provozního náměstka Pavla Zabadala potrvají práce na výměně potrubí do konce října. „Takový je plán. Je možné, že opravu ale ukončíme i dříve,“ potvrdil Zabadal.

Opravu vodovodního přivaděče iniciovala koryčanská radnice právě kvůli problémům, které se ve městě přihodily před více než třemi měsíci.

„V pátek před vánočními svátky prasklo potrubí, voda vytékala ven. Lidé tak zůstali bez pitné vody. O tři dny později, přesně na Štědrý den, se havárie stala zase. Kupily se nám stížnosti a telefonáty, takže jsme museli situaci začít řešit,“ uzavřel Máčel.