Během pondělka hasiči odčerpávali v kraji zatopené sklepy a odstraňovali následky bleskové povodně. Ještě so 17 hodin zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči u 53 událostí, a to zejména na Kroměřížsku, ale také Vsetínsku.

Bouřka způsobila poruchy na zařízeních distribuční sítě EG.D, večer jich energetici evidovali v rámci Moravy na 17 tisíc.

V pondělí ráno zůstávalo ve Zlínském kraji bez proudu zhruba 2500 odběratelů, z toho většina na Kroměřížsku, které bylo jednou z nejpostiženějších oblastí v rámci Zlínského kraje.

Co všechno voda napáchala bude patrné teprve až opadne.

Holešovští hasiči během noci odčerpávali vodu, která zaplavila sklepy budov. V Tlumačově nasadili kalová i plovoucí čerpadla, aby vyčistili zanesené šachty a kanály a voda mohla volně odtékat. V Dobroticích čistili mlýnský náhon a vodní propustky, do Hulína vyráželi čerpat vodu ze sklepů a garáží.

Během noci hasiči zachraňovali i uvězněného psa

V Mysločovicích voda zaplavila ulici u potoka, kde je zástavba rodinných domů, fotbalové hřiště i silnici. Přes komunikace tekly proudy vody také u Přílep a na dalších místech Kroměřížska.

Nad ránem pak holešovští hasiči zveřejnili i jednu radostnější událost. „Po čtvrté hodině ranní se nám podařilo ze zahradního domku v Tlumačově zachránit pejska. Hafana jsme v dece přenesli do bezpečí a předali majitelce,“ napsali na sociálních sítích.

Vybrali jsme pro vás: