Například areál Soláňka potřebuje peníze na rekonstrukci vleků a zakoupení turniketů, vzhledem ke špatné sezoně ale tyto investice letos neuskuteční. „Děláme pouze drobnou údržbu a doufáme, že letos vyděláme peníze na další modernizaci,“ řekl vedoucí lyžařského střediska Jiří Borák.

Během posledních tří let zakoupilo středisko moderní děla pro umělé zasněžování, vybudovalo akumulační nádrž, protože v blízkosti areálu není žádná vodní plocha ani potok, a zakoupilo rolbu pro lepší úpravu sněhu na svazích.

Loňská zima byla podprůměrná. Majitelé svahů nevydělali, letos proto nemají na další zvelebování

Výrazné zvelebení lyžařských svahů neplánuje ani společnost, jež provozuje hotely Horal, Galík, Lanterna a Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích. Podle mluvčího společnosti Bohuslava Komína vznikne na Razule pouze malý snowboardový park. Investice si vyžádá asi sto tisíc korun. „Je to pouze základní kámen, který budeme v následujících letech postupně rozšiřovat a zlepšovat,“ uvedl Komín. Zároveň upozornil, že areál měl být hotový již před loňskou zimou, kvůli horším sezonám se ale začne budovat až nyní. „Jinak samozřejmě děláme drobné údržbové práce,“ podotkl mluvčí.

Nový lyžařský servis či kvalitnější lyžařské podmínky díky nové rolbě čekají letos na návštěvníky Kohútky. Provozovatel střediska Josef Kocurek ale má již zpracovaný projekt na modernizaci celého areálu za více než sto milionů korun. „Čekáme jen na vypsání dotačního fondu Evropské unie,“ podotkl podnikatel.

Horší podmínky pro lyžování v uplynulé sezoně se nijak zvlášť nepodepsaly na modernizaci střediska v Osvětimanech na Uherskohradišťsku, které bude letos v provozu teprve třetím rokem. Na návštěvníky čeká nová sjezdovka určená pouze pro snowboarding, malý bufet přímo u lyžařského areálu, spuštěna bude i webová kamera. Podle provozovatele areálu Vratislava Mynáře si letošní investice vyžádaly statisíce korun.