Po opravě výpravní budovy i podchodu na nástupiště už delší dobu volali nejen přímo Hulíňané, ale také cestující, kteří v tamní stanici třeba jen přestupují.

„Už by si opravu zasloužilo, nádraží je už od pohledu v nepříliš dobrém stavu,“ shodují se.

Podle Dušana Gavendy, mluvčího SŽ, je příprava rekonstrukce výpravní budovy v Hulíně v současné době ve fázi zpracování záměru projektu.

„V rámci tohoto stupně přípravy bude teprve upřesněn konkrétní rozsah rekonstrukce a podle vybrané varianty také předpokládané náklady stavby,“ sdělil Deníku mluvčí.

Vánoce v Kroměříži.
VIDEO: Kroměřížsko rozzářila originální vánoční výzdoba, podívejte se

Samotné zahájení stavebních prací se pak bude podle mluvčího odvíjet od rychlosti schvalovacího procesu a projekčních prací, ale i možností rozpočtu Správy železnic.

„Prozatím je odhadováno na rok 2025 či později,“ dodal Gavenda.

Jisté zatím není ani to, jak se stavební práce dotknou samotných cestujících.

„Omezení pro cestující nelze v tomto stupni přípravy zatím přesně specifikovat,“ uvedl mluvčí.

„Obecně ale Správa železnic přijímá taková opatření, aby byl dopad na cestující minimální a během rekonstrukce byly plně zachovány základní funkce výpravní budovy,“ doplnil Gavenda.

Rekonstrukce v Bystřici pod Hostýnem

Nádraží v Hulíně není jedinou stanicí na Kroměřížsku, která by měla projít modernizací. Velkou rekonstrukci čeká také nádraží v Bystřici pod Hostýnem.

Ačkoli tam měly práce za zhruba 540 milionů korun podle původních plánů začít už loni v červnu a skončit letos na jaře, stavba stále nezačala. Pozdržely ji komplikace při majetkoprávním vypořádání. Kdy přesně rozsáhlá oprava začne, však ani doposud není zcela jisté.