Desítky policistů budou v těchto dnech ve zvýšené míře dohlížet ve Vizovicích a v okolí na pořádek a bezpečnost. Masters of Rock výrazným způsobem ovlivní život místních obyvatel, ale také řidičům, kteří budou v polovině července Vizovicemi pouze projíždět.

„Tisíce fanoušků představují určité komplikace, které se společně s pořadateli festivalu budeme snažit minimalizovat,“ říká mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Festival Masters of Rock. Ilustrační foto
Svátek milovníků rockové hudby Masters of Rock je za dveřmi. Je na co se těšit

Ve Vizovicích budou od středy v pohotovosti policisté z několika obvodních oddělení, pohotovostního a eskortního oddělení, dopravní policisté, kriminalisté a chybět nebudou ani policejní kynologové a jízdní policie.

Stanovými městečky budou projíždět policisté na čtyřkolkách. K dispozici mají muži zákona mimo jiné techniku letecké služby, kterou budou využívat v nočních hodinách v závislosti na aktuální situaci a konkrétních podmínkách.

Martin Vlček má Vizovicích kozí farmu. Z mléka vyrábí také zmrzlinu.
Černá zmrzlina pro metalisty? Díky aktivnímu uhlí navíc vyčistí zuby

„Všem řidičům doporučujeme, aby respektovali dopravní značení a uposlechli rady a pokyny policistů a pořadatelů. Parkovat lze výhradně na místech k tomu určených, kterých je v okolí areálu dostatek. Vyzýváme zejména k využití centrálního parkoviště po pravé straně s příjezdem od obce Zádveřice po takzvané staré Zádveřické,“ pokračuje Kozumplíková.

Řidiči i chodci chovejte se opatrně

Řidiči by měli městem projíždět opatrně, protože lze očekávat zvýšený pohyb chodců nejen v areálu a jeho okolí, ale v celých Vizovicích. Na silnici I/49 vedoucí ze Zlína bude u Vizovic vybudován pro chodce koridor.

„Návštěvníky důrazně varujeme před krádežemi, k nimž po dobu trvání festivalu každoročně dochází. Cenné věci proto nenechávejte ve stanech ani ve svých vozidlech a berte si je s sebou. Batohy a kabelky mějte neustále pod dohledem, zapnuté a pokud možno je neodkládejte,“ dodává mluvčí.