Startovní výstřel padl podle hospodáře pořádajícího spolku Antonína Talacha v šest hodin ráno. „Účastníci si však nejdříve vylosovali místa, která jsou rozmístěna podél rybníka,“ přiblížil Talach s tím, že k losování dochází během závodů vždy ještě jednou, aby neměli někteří soutěžící pocit, že jsou znevýhodněni.

Všichni závodníci však museli chytat na jediný prut a přinést si veškeré pomůcky potřebné k odlovu. „Není ale nutné vlastnit při této akci rybářský lístek,“ upozornil hospodář. „Nakonec vyhrává ten, kdo uloví nejdelší rybu. Jednu si navíc může ponechat,“ doplnil Talach.

Vítězem se nakonec stal Roman Kovařík z Prusinovic, který z rybníka vylovil šestačtyřicet centimetrů dlouhého kapra. „Těchto závodů se účastním každý rok, ale nikdy jsem nevyhrál,“ přiznal Kovařík, jehož dosud největším úlovkem je téměř metrový sumec. „Bohužel už nemám dostatek času, abych mohl chytat pravidelně, takže rybářský lístek nemám. Tuto akci si ale nenechám ujít nikdy,“ dodal Kovařík.

Druhé místo obsadil soutěžící Jakub Kameník, který vylovil jen o centimetr kratší rybu, na třetím místě skončil Josef Zachara se čtyřiačtyřiceticentimetrovým úlovkem.