Melounožraní začalo na zahrádce R-Clubu o půl čtvrté odpoledne. V pojídání melounů soutěžily mladší děti, starší děti a dospělé páry.

Zatímco děti se do soutěže vesele hlásily, dospělým se soutěžit moc nechtělo. Nakonec se s váháním přihlásily tři mužské týmy po dvou členech. Každý tým měl za úkol spořádat jeden celý meloun.

Jediný účastník soutěže v kategorii dospělých párů, který se nadšeně přihlásil, byl Jiří Bizos. Na Melounožraní dorazil s kamarády z vysoké školy.

„Melounožraní vybrali mí kamarádi záměrně. Já se totiž za tři týdny žením, tak mě na víkend vytáhli na rozlučku se svobodou do Hostýnských vrchů. Když slyšeli o této akci, rozhodli se, že se musím předvést, jaký jsem šikovný ženich,“ vysvětluje znojemský rodák.

Soutěž se mu ale úplně nepovedla, v její polovině totiž rychle odběhl na sociální zařízení. Meloun tak musel dojíst jeho kamarád Jan Perner, který byl i v oslabení nejrychlejší a zajistil tak pro sebe a svého kolegu vítězství a tašku plnou uzenin.

„Obdivuju ty starší děti, že dokázaly sníst půlku melounu. Já jsem aspoň ukázal, jak umím utíkat,“ směje se Jiří Bizos.

„Ale v podstatě jsme naplnili taktiku. Domluvili jsme se, že já to načnu a on to pak dotáhne. To byla naše strategie,“ vysvětluje Bizos.

Rozlučka se svobodou ale pro Jiřího Bizose a jeho kamarády nekončí.

„Ještě máme v plánu zajít na slavnosti piva. Přespíme pod širákem, máte tu moc krásné květinové louky. Snad to večer nebude vonět po melounech,“ dodává se smíchem Jiří Bizos.

Ilustrační foto.
Bystřice pořídila dva nové lektroskútry a hasičské obleky
Starostka Chropyně Věra Sigmundová
Starostku Chropyně soudí, hrozí jí až pět let za neodvezenou zeminu