„Z výtěžku virtuálního utkání částečně uhradíme náklady na pořízení této technologie, která bude umístěna na dětském oddělení. Sportovcům i všem, kteří k němu přispěli, ze srdce děkujeme," uvedl náměstek léčebné péče Kroměřížské nemocnice Jiří Javora, který šek v polovině srpna převzal přímo na fotbalovém hřišti před zápasem Hanácké Slavie Kroměříž s Rosicemi.

Za sportovce šek předával místostarosta Kroměříže a manažer HK Kroměříž Karel Holík a předseda výkonného výboru SK Hanácké Slavie Kroměříž Martin Bsonek.

Charitativní virtuální utkání Hanácké Slavie s Hokejovým klubem Kroměříž se uskutečnilo 17. května, tedy v době pandemie koronaviru. Zájemci si mohli na online utkání koupit vstupenky a tím přispět na nemocnici. Online utkání podpořila i Kroměříž.

Podle dohody obou klubů se odehrály virtuální zápasy na herní konzole PlayStation. Aby byl celý souboj spravedlivý, tak se oddíly utkaly ve hře FIFA (fotbal) i NHL (hokej).

„Celá akce je výborný nápad a jakákoliv pomoc, která se týká například pomoci nemocnici je dobrá. Nejsem fanoušek těchto virtuálních her a vždy podporuji spíše ten reálný sport. Sportovní svět se teď ale odvíjí hodně virtuálně. Na případnou odvetu se velmi těším a pokud se nám povede opět spojit hru s pomocí pro někoho, tak je to určitě super nápad," těšil se v květnu Holík.

Utkání začalo hrou NHL, kterou vyhráli kroměřížští hokejisté 10:1, a v následné odvetě také porazili fotbalisty 6:1. Poté následovala hra FIFA, tedy virtuální fotbal, ve kterém si hráči HS Kroměříž velmi věřili. Fotbalisty Hanácké Slavie však hokejisté zaskočili, když první kolo vyhráli 2:1. V dalším utkání však fotbalisté už zvítězili 1:0 a rozhodující zápas vyhráli 3:1.

Fotbalisté si tak připsali druhý potřebný bod a srovnali celkové virtuální utkání na konečných 1:1. Každý tým tak potvrdil kvality ve svém sportu a dovednosti ve virtuálních hrách.

„Není tak důležitá vyhrát, ale zúčastnit se. Jsem rád, že tato akce proběhla a já jako nejstarší účastník se mohl s mladými kluky porovnat. Celé poselství této akce bylo, že sport sbližuje a dokáže pomáhat. Jsem hrdý, že jsme se dali dohromady při této příležitosti a přispějeme nějakou korunou na Kroměřížskou nemocnici," uvedl po květnovém zápase sportovní ředitel SK HS Kroměříž Karel Heinz.

Diváci mohli na charitativní zápas přispět zakoupením online vstupenky za tisíc, pět set nebo sto korun. Počet vstupenek nebyl omezený.