V 21. července sobotu po šesté hodině večerní totiž vyrazil ve voze Opel Astra na vyjížďku regionem, ačkoli neměl na autě řádnou registrační značku: kromě toho se poté, co způsobil dopravní nehodu, také ukázalo, že za volant usedl opilý.

„Muž při projíždění pravotočivé zatáčky u Bělova ve směru na Kvasice nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, profilu komunikace a vlastnostem vozidla a přejel do protisměru,“ popsala případ, jehož podrobnosti policisté zveřejnili až počátkem tohoto týdne, kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.

Mladíkův vůz se v protisměrném pruhu střetl se Škodou Felicia, za jejímž volantem seděla třiadvacetiletá žena.
„Při dopravní nehodě se těžce zranil spolujezdec z opelu a lehce spolujezdec jedoucí ve Škodě Felicia,“ poznamenala policejní mluvčí.
U obou řidičů byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol, a řidiči v opelu policisté naměřili 1,32 promile alkoholu.

„Při vyšetřování navíc zjistili, že jeho vůz nejenže má ojeté přední pneumatiky, ale nemá vůbec přidělenu registrační značku,“ upozornila Malenovská. Výtečník či někdo jiný podle mluvčí na vůz připevnil značku z jiného auta.
„Muži nyní hrozí trestní stíhání za ohrožení pod vlivem návykové látky a ublížení na zdraví,“ dodala mluvčí Malenovská.