Program v Podzámecké zahradě se tento rok nesl v duchu čínských tradic a inspirací.V hlavní roli totiž hrál Čínský pavilon a jeho očekávaná rekonstrukce. Zahradu tak zkrášlila výstava čínských mechanickýhh loutek, čínská poezie i unikátní kaligrafie.

„Vyzkoušeli jsme si napsat čínská písmena a dobrovolnice nám také vyhledala jak se naše jména píší a vyslovují v čínštině. Zkusili jsme i práci s hůlkami a dobrovolnice z Číny také hrály na své lidové hudební nástroje. Moc se nám to líbilo, byl to zajímavý zážitek," vyjmenovala osmačtyřicetiletá návštěvnice Hana Koutná, která se svým manželem na Víkend otevřených zahrad dorazila ze Znojma.

Svá vnoučata zase vzala do Kroměříže na výlet Lenka Polišenská, která s rodinou většinu výletu trávila zase v Květné zahradě.

„Děti dostaly plánek a plnily na stanovištích úkoly. Mají osm a jedenáct let, takže je to bavilo. Bez toho by pro ně prohlídka asi nebyla zase tolik záživná. Jinak v zahradě se nám opravdu moc líbilo, byla jsem tady naposledy asi před deseti lety, dost to tady prokouklo" prozradila žena z Kyjova.