K dostání je tradičně vše potřebné pro dům a zahradu. Od náčiní pro domácí kutily, přes zahradní techniku až po keře, květiny a stromky. Tradičně největší zájem bývá na podzim podle organizátorů o květiny na hrob – vřesy, chryzantémy či macešky.

Organizátoři si pro letošní podzimní výstavu připravili jednu novinku. Přibyla druhá květinová expozice.

„Jedna je ve staré sýpce a nese se v duchu strašidel. Venkovní expozice v barvách podzimu je součástí výstavy traktorů v parku,“ prozradila už dříve Deníku manažerka výstavy Pavlína Majdová. Zároveň připomněla, že tradičně bývá ve Věžkách podzimní expozice sestavena z výpěstků ze zahrad, jako jsou dýně, cukety, mrkve, jablka, hrušky a podobně.

Floria Podzim 2023 na Výstavišti Kroměříž.
VIDEO: Do Kroměříže míří davy lidí. Začala Floria Podzim, v hlavní roli bonsaje

„Letos jsme se chtěli trochu odlišit, a proto, jak jsem již zmínila, výstava v sýpce je inspirována nadcházejícím Halloweenem. Pro naše návštěvníky jsme se snažili vytvořit takový malý strašidelný dům, jehož součástí je výstava řezaných květin. O oblíbenou podzimní výstavku však naši návštěvníci nepřijdou, ta je v parku jako součást výstavy zemědělské techniky,“ upřesnila Majdová.

Součástí akce je tradičně i hudební doprovod. Během čtyřdenní výstavy se představí duo Orion1 a dechové hudby DH Olšavanka, DH Hulíňané a Malá dechová hudba Moraváci.

Vstup 90 korun

Výstava potrvá do neděle 1. října každý den od 9 do 16 hodin. Ceník vstupného i parkovného zůstává stejný jako při předchozích akcích. Za dospělého tedy návštěvníci zaplatí 90 korun, zlevněná vstupenka je za 70 korun a parkovné stojí 30 Kč.

K dostání je na pokladně i rodinná vstupenka, která čtyřčlennou rodinu vyjde na 220 korun. Držitelé průkazů ZTP, ZTP/P a děti do 6 let mají vstup zdarma.