Celý program rozsvícení vánočního stromu začal o půl čtvrté odpoledne. Vystoupil v něm klaun Albertík a jeho vánoční maskotí kamarádi, andílci, čertíci a sněhulák Kulička i ponocný Třebek.

O hudební doprovod se postarala zpěvačka Marta Vančová a cimbálová muzika Studánka. Večer následně zahrála známé rockové i popové hity v netradičním podání Ukulele Orchestra jako Brno.

Převoz a instalace vánočního stromu na Velké námětí v Kroměříži; listopad 2023
Vánoční strom už stojí na Velkém náměstí v Kroměříži, rozzáří se příští týden

Vánoční strom se letos poprvé rozsvítil o půl páté odpoledne. Letos je jim asi deset metrů vysoký smrk pichlavý, který rostl před rodinným domem v ulici Kazimíra Rudého na sídlišti Barbořina. Tam už ale dále stát nemohl. Podle majitele se kořeny stromu tlačily do chodníku a zvedaly ho. Hrozilo také poškození izolace domu.

„S nabídkou, aby se smrk stal ozdobou letošních Vánoc v Kroměříži, majitelé rádi souhlasili,“ uvedl mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

V minulém roce stál na Velkém náměstí smrk ztepilý z Polní ulice v místní části Vážany. Zajímavostí je, že Barbořina bývá tradičním „dodavatelem“ kroměřížských vánočních stromů. Pocházely odtud například vánoční stromy v letech 2017, 2018 i 2019.