„Konečně se otevírá, už to bylo dlouhé. Bydlíme pár metrů odtud a byli jsme zvyklí tady nakupovat pravidelně,“ hlásil starší manželský pár, který si opravenou prodejnu přišel prohlédnout hned ve středu ráno. Stejně jako řada dalších, kteří na otevření prodejny vyčkávali už před sedmou hodinou ranní.

„Přišel jsem hlavně pro zlevněné věci, tak jako asi každý. Všechno je teď drahé a každá ušetřená koruna se prostě počítá,“ netajil se další ze zákazníků.

Festival Čau prázdniny 2022 na Výstavišti Kroměříž.
Konec léta na Výstavišti Kroměříž. Festival Čau prázdniny letos s řadou novinek

Úpravou během přestavby prošla fasáda, střecha i samotná prodejní plocha, která byla nově vymalována a zmodernizována. Zrekonstruováno bylo i zázemí pro zaměstnance.

„Zákazníkům nabídneme nový úsek pečiva, oddělení masa, masných produktů a sýrů,“ prozradila už dříve mluvčí řetězce Renata Maierl.

V celé jsou pak nové technologie, včetně elektroinstalace a vzduchotechniky. „Při přestavbě naší kroměřížské prodejny se myslelo i na dostatek parkovacích míst. Parkoviště je koncipováno až na 191 automobilů,“ doplnila vedoucí prodejny Petra Sivoňová.

Žádné velkolepé střihání pásky

Kdo očekával velkolepé otevření s přestřiháváním pásky, měl smůlu.

„Oslavy se zákazníky proběhnou až příští středu 23.srpna. Program bude věnovaný teplému počasí a letním aktivitám. Plánujeme grilovat, bude hrát DJ a vše se doplní různými marketingovými akcemi,“ vysvětlila Sivoňová.

Dálnice D1. Ilustrační foto
Oprava částečně uzavře dálnici D1 od Mořic po Kroměříž

Kaufland nebyl jediným řetězcem, který ve středu otevřel opravenou prodejnu. Úderem sedmé hodiny ranní mohli lidé také nově navštívit prodejnu Albertu na sídlišti Oskol. Ta se původně měla otevřít už 2. srpna, řetězec však den před tímto termínem přesunul otevření pobočky až na středu 16. srpna.

„Kvůli technické chybě, která nevznikla na naší straně jsme bohužel nuceni otevření prodejny posunout,“ reagoval tehdy na dotaz Deníku ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček.