Letošní jarní Floria byla naplánována hned ve dvou termínech. Lidé si mohli vybrat z prodloužených víkendů od 28. dubna do 1. května a následně o týden později od 5. do 8. května.

„Dáváme příležitost početným zájemcům, aby si vybrali ve svém volném čase, pochopitelně budeme rádi, když k nám zavítají opakovaně,“ uvedl ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný.

Jarní Floria tradičně přilákala davy návštěvníků. Podívejte se:

Zdroj: Dominik Pohludka

A na co se mohou letos návštěvníci těšit? „V každém termínu jim nabídneme vše potřebné pro dům i zahradu, klasiku, ale i novinky pro zahrady a zahrádky, nádhernou podívanou v jedinečné květinové expozici, bohaté občerstvení a pestrý kulturní program, z něhož si vybere opravdu každý,“ ujistil Pavel Konečný.

Korálové útesy, velryby i chobotnice: to vše z květin

Návštěvníci se mohou těšit také na květinovou expozici s názvem Podmořský svět v květech, kterou připravil tým aranžérů Jarmily a Petry Pejpalových.

„V našem podmořském světě najdete v květinovém provedení stylizované korálové útesy, velryby, mnoho druhů mořských živočichů, chobotnice, medúzy ale i mnoho dalšího, třeba ponorku,“ popsala Jarmila Pejpalová.

Ve čtvrtek odstartovala ve Věžkách tradiční výstava Zahrada Věžky.
VIDEO: Věžky v obležení zahrádkářů. Začala oblíbená jarní výstava

Expozici tvořila spolu s pomocníky čtyři dny. Všemu ale předcházely dlouhé přípravy.

„Nosíme podobu díla v hlavě třeba měsíc, když se vše vydaří, míváme samozřejmě skvělý pocit a ráda naslouchám lidem, kteří se tudy procházejí, jejich obdiv dodává sílu k dalším počinům,“ vysvětlila Jarmila Pejpalová. Její podmořský svět je stvořen z tisíců cibulovin - narcisů, tulipánů a hyacintů a ve velkém využívá tropické bromélie.