Den whisky se tradičně konal v prostorách hulínského Klub café baru a přilehlého sálu Městského kulturního centra. Kromě desítek návštěvníků – whiskomilců – zavítala do Hulína také čtveřice ambasadorů světoznámých značek.

Do Hulína dorazil například Petr Křenek, Kryštof Hordina, Michal Marešovský či Jan Martiník. Se všemi z nich se mohli lidé potkat přímo na baru a prohodit pár slov – jak jinak, než u sklenice dobré whisky.

Šperkařský festival a rukodělné trhy na Výstavišti Kroměříž, 28. října 2023.
VIDEO: Šperky i bižuterie. Výstaviště v Kroměříži zaplnil Šperkařský festival

„Ambasadorů je sice méně než v předchozích letech, zato počet lahví, které jsou na baru, se naopak zvýšil. Jsou přehledně rozděleny podle země původu,“ prozradil organizátor akce Karel Souček. Kromě stovek lahví nejen ze Skotska, Irska, Japonska a řady dalších zemí, mohli lidé také ochutnat novou edici hulínské whisky Hullein 1224.

Důležitou součástí celého Dne whisky pak byly tradičně přednášky s degustací. „Letos jich máme hned šest. Zájemci tam mají možnost si poslechnout zajímavé informace přímo od ambasadorů a ochutnat některé whisky,“ popsal Souček. Účastníci přednášek si tak během sobotního odpoledne rozšířili své znalosti a povědomí například o whisky ze Skotska, Taiwanu, Ameriky, Indie, Austrálie a řady dalších zemí.

K výročí 760 let města Kroměříže byla vydána pamětní medaile.
Kroměřížská radnice představila pamětní medaili k 760 letům města