Že se v Kroměříži schyluje k velkému zápasu, bylo zřejmé už několik hodin před výkopem. Červenobílé sešívané barvy, které jsou typické pro oba celky, byly totiž ve městě k vidění téměř po celý den. Zápas si nenechali ujít ani příznivci pražské Slavie, kteří si výjezd na Hanou zpestřili prohlídkou města.

„Vzali jsme si dnes volno v práci a vyrazili hned ráno. Prošli jsme si celé město, Kroměříž je opravdu krásná. Myslím, že tady nejsme naposledy,“ usmívala se skupina hostujících fanoušků.

„Odpoledne jsme si sedli na pivo, abychom pořádně probrali sestavu a tak podobně. Za chvíli vyrážíme na stadion,“ hlásili krátce před třetí hodinou odpolední.

Trenéři Slavie Praha Jindřich Trpišovský a David Köstl před zápasem v Kroměříži.
Hanáci podlehli pražské Slavii 0:2, v poháru končí. Přišla rekordní návštěva

Necelou hodinu před zápasem už je stadion v Obvodové ulici solidně zaplněný. Čilým ruchem ožívá také blízké okolí. Přímo na stadionu se už v tu chvíli popíjí pivo a grilují klobásy.

„To k fotbalu prostě neodmyslitelně patří. Navíc v takovém počasí,“ vysvětluje domácí fanoušek Radim Handl a poukazuje při tom na téměř letní počasí, které ve středu v Kroměříži panovalo.

„Naberu si ještě dvě piva s sebou a jdu na tribunu. Pitný režim je důležitý,“ dodává s úsměvem.

Rekordní návštěva

Ačkoli má místní fotbalový stánek běžnou kapacitu přes 1500 diváků, i díky mobilním tribunám, které si klub pronajal speciálně pro toto utkání, se kapacita na středeční duel rapidně navýšila.

„Loni jsem tady byl na pohárové utkání s Baníkem, ale tolik lidí tady podle mě nebylo snad nikdy,“ líčí další z diváků krátce po úvodním hvizdu rozhodčího. A nemýlil se. Utkání totiž sledovalo 4197 diváků, což se stalo také novým historickým rekordem. Ten dosavadní drželo třináct let staré semifinále poháru proti Mladé Boleslavi.

Dýmovnice? Ne, jen klobása

Rekordně zaplněné tribuny se bavily fotbalem. Úsměv na tváři jim ale vykouzlil také místní hlasatel.

„Prosíme fanoušky v sektoru hostí, aby nezapalovali dýmovnice. Děkujeme,“ ozval se hlasatel, když se ze sektoru začal linout dým. O pyrotechniku však nešlo.

„Omlouvám se hostujícím fanouškům, to je jen přepálená klobása,“ opravil se o pár minut později.

Souboj Slavií. Fotbalový svátek nabídlo v Kroměříži utkání 3. kola MOL Cupu mezi domácími Hanáky a Pražany.Souboj Slavií. Fotbalový svátek nabídlo v Kroměříži utkání 3. kola MOL Cupu mezi domácími Hanáky a Pražany.Zdroj: Deník/Dominik Pohludka

Kromě fotbalového zážitku si někteří přítomní odnesli ze zápasu také hodnotné ceny. V losovací soutěži byl třeba podepsaný dres pražského celku či rovněž podepsaná kšiltovka Jindřicha Trpišovského.

„Bylo to parádní odpoledne. Jen škoda, že se domácím nepodařilo dát aspoň jeden gól. Šance na to rozhodně měli. I tak to ale byl opravdový fotbalový svátek,“ shodovali se fanoušci po zápase.

„A že zápas vyhraje Slavia? To přeci bylo jasné. Šlo jen o to, jestli ta kroměřížská, nebo pražská,“ usmívají se spokojení fandové.