Tradiční masopustní průvod vyšel v 9 hodin ráno od Klubíčka v areálu Základní školy Zachar, na Hanácké náměstí dorazil zhruba o hodinu později. V čele průvodu plné nejrůznějších barevných masek šel tradičně medvěd, který si však na letošní masopust pořídil nový kožich.

Kromě průvodu, který byl hlavním terčem zájmu nejen malých, ale i velkých návštěvníků náměstí, nabídlo masopustní veselí také třeba hudební doprovod v podobě cimbálovky nebo nově i soutěž v pojídání půlkilogramových jitrnic.

Vizualizace budoucí podoby Domova se zvláštním režimem Račín v Kroměříži.
V dříve problémové lokalitě Račín v Kroměříži vznikne Domov se zvláštním režimem

V jarmarečních stáncích pak lidé mohli bude nakoupit dobroty spojené s masopustem - zabijačkové výrobky, klobásy, speciality z udírny, ale i sladkosti či nápoje.

Masopust zvaný také ostatky, končiny, fašank, voračky či šibřinky je svátkem, který býval a je příležitostí k zábavě a hojné konzumaci dobrého jídla a pití. Předchází totiž čtyřicetidennímu předvelikonočnímu půstu, proto je třeba se poveselit a najíst „do zásoby“.

Provázejí jej tradiční zábavy a veselice spojené s hlučným a veselým průvodem maškar. Obyčeje dodržované o masopustu se v jednotlivých oblastech liší.