Program byl nabitý, nechyběla škola vaření, foodblogerka se zdravým stravováním v kombinaci s čokoládou, netradiční marmelády a k tomu všemu více než čtyřicet stánků s čokospecialitami.

Když návštěvníci mezi nimi procházeli, často nevěděli, co ochutnat dříve. Děti samozřejmě lákaly různobarevné makronky či pralinky, některé maminky se zastavovaly u stánků se sušenými jablky, aby alespoň trochu vyvážily sladkosti něčím zdravějším. Koho omrzela čokoláda, mohl si dát sýr, škvarkovou placku nebo popcorn.

„Líbí se mi tu moc, chtěl bych všechno ochutnat,“ tahal za rukáv maminku malý Tomáš. Děti si mohly připravit sladké dezerty, byl pro ně připravený stánek s malováním na obličej, stánek s malováním čokoládou a barevným pískem nebo je pobavil svým vystoupením nejlepší balonkář v republice Tomáš Okurek.

Voňavá marmeláda nejen na chleba

Dávno už neplatí, že marmeláda patří jenom na chleba či vánočku. Ve stánku Marmelalada Jany Pavluskové bylo tolik exotických druhů, které by na namazání byla snad i škoda.

„Oblíbené jsou marmelády s prosseccem. Ty jsou velmi žádané na svatby, protože dámy je milují,“ směje se majitelka.

Ve své nabídce má přes 50 druhů, například červený pomeranč s hřebíčkem a koňakem, malinu s růží a čokoládou či piňacolada.

Když je v největším zápřahu, tak zvládne vyrobit tři-čtyři druhy denně. Každý kousek je ručně popsaný a originální. A pozná na svém podnikání nějakou sezónnost?

„Lidé mlsají celý rok, takže nemáme nějaké extra výkyvy. Nejvíce se samozřejmě nakupují marmelády před Vánocemi, Valentýnem nebo na konci školního roku jako dárek pro paní učitelky,“ říká Jana Pavlusková.