Uprostřed náměstí naplněná kašna jablky, vedle stůl s nejrůznějšími odrůdami, fotokoutek také s jablečnou a podzimní dekorací. Prostě jablka kam se člověk podíval.

„Letošní ročník se opravdu povedl, ta výzdoba kašny i fotoukoutek je krásný, hned jsme se tam museli s dětmi vyfotit,“ pochvalovala si maminka Petra s dcerou Rozárkou a Honzíkem v kočárku.

Ale nejen to, na náměstí se konaly tradiční farmářské trhy, které se jinak obvykle bývají na Hanáckém náměstí. Lidé tak měli možnost nakoupit si pochutiny regionálního původu, mošty, oblíbený burčák, kožešinky na zimu, dušičkovou výzdobu i oblečení a nafukovací balónky. A samozřejmé výrobky z jablek.

Výlov Dlouhého rybníku ve Zborovicích.
VIDEO: Mrskl ploutví a už byl v kádi. Ve Zborovicích vylovili další rybník

Pro malé i velké byly připraveny workshopy a tvořivé dílny, fotokoutek, bohaté občerstvení. Vše jim zpříjemňovala kapela TaHudba.

Stejně jako v předchozích letech i letos si mohli návštěvníci také prohlédnout výstavu plodů starých a krajových odrůd jabloní a hrušní.

„Jsem překvapený, kolik je u nás odrůd jablek, to se v supermarketu nedozvíte,“ usmíval se čtyřicátník Jarek, který přijel na trhy s rodinou z nedalekého Tlumačova.

Ti nejmenší se zabavili u pohádky o Červené karkulce v podání Divadla eMILLIon. V průběhu celého Jablečného dne pak jeho pořadatelé sbírali recepty na nejrůznější výrobky z jablek. Ze získaných receptů pak vznikne kuchařka plná návodů na výrobu jablečných dobrot, která by měla být hotová a představená za rok na příštím ročníku této oblíbené akce.