Do populární soutěže netradičních plavidel se v tomto roce přihlásilo celkem patnáct posádek.

„Cenu odborné poroty vyhrála loď s názvem 100 let Disney od žáků ZŠ a MŠ Choryňe, druhé místo získalo Letadlo od studentů Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem a třetí místo získali žáci Základní školy Trávníky Otrokovice s plavidlem Král Jelimán,“ uvedla za pořadatele Alena Zámečníková.

Zdroj: Dominik Pohludka

Chybět nemohlo ani tradiční Mistrovství světa v přejezdu holešovské vodní lávky, kterého se letos zúčastnilo celkem 21 odvážlivců.

Farmářské trhy na Hanáckém náměstí v Kroměříži, 17. června 2023.
Ovoce, zelenina, sýry i klobásky. Hanácké náměstí hostilo další farmářské trhy

„Přejet celou lávku se však podařilo pouze jednomu z nich. Titul mistra i finanční odměnu si odnesl Martin Gola,“ dodala Alena Zámečníková.

Řada známých interpretů a kapel

V průběhu obou dnů na pódiu vystoupila celá řada známých interpretů a kapel jako Ewa Farna, Jelen, Michal Hrůza, Lenny, MIG 21. Sobotní večer patřil legendární kapele Olympic, která na Regatě oslavila 60 let na scéně.

Zdroj: Dominik Pohludka

„Naším cílem bylo jubilující Olympic překvapit finálním blahopřáním. Tradičně jsme do toho zapojili i naše skvělé diváky a věřím, že si všichni společně ohňostrojovou oslavu na závěr jedenácté Regaty užili,“ uvedl ředitel festivalu Michal Žáček.

„Ostatně atmosféra a publikum bylo to, co všichni muzikanti i letos moc chválili,“ dodal Žáček.

Příští, v pořadí už dvanáctý, ročník festivalu Holešovská Regata se uskuteční 21. a 22. června 2024.