Nasát vánoční atmosféru, vychutnat si svařák, nakoupit dárky nebo si užít trochu adventní pohody mohou v těchto dnech návštěvníci kroměřížského výstaviště, kde v pátek odstartovaly Andělské a Čtyřnohé Vánoce.

V obou halách jsou připraveny výtvarné dílničky či tvořivé workshopy včetně prodeje kreativních výrobků – od typických andílků, přes hračky, keramiku, sklo a dekorace, až po vánoční ozdoby.

Anketa o nejkrásnější Vánoční strom v roce 2023
VÁNOČNÍ ANKETA: Nominujte nejkrásnější vánoční strom z Kroměřížska

Pro domácí mazlíčky, na které je tato akce také zaměřena, si organizátoři připravili například speciální restauraci s pamlsky nebo třeba fotokoutek pro společné fotografie.

Součástí akce jsou každoročně i pestré ukázky rozličných tradičních a někdy i méně známých řemesel a v neposlední řadě také bohatý nejen hudební program.

Cimbál i Bohuš Matuš

Během pátku se návštěvníkům výstaviště představila například cimbálová muzika Réva či známý zpěvák Bohuš Matuš, který si během svého vystoupení vysloužil hned několikrát mohutný aplaus obecenstva.

Večer pak zpestřil příjezd ikonického vánočního Coca-Cola kamionu, který je známý z televizních reklam.

Letošní program na výstavišti nekončí ani touto akcí. Už příští týden v pátek se totiž areál promění v Severní pól. A co přesně si pod tím představit?

Coca-Cola kamion v Kroměříži, 1. prosince 2023.
VIDEO: Vánoční Coca-Cola kamion přijel do Kroměříže. Přilákal davy lidí

„Santovu vesničku u nás na výstavišti otevřeme v pátek 8. prosince. Budeme mít unikátní expozici Severní pól. V ní pak nádhernou výstavu plyšových ledních medvědů, tučňáků a sobů. A když Santova vesnička, tak je jasné, že dorazí i Santa a rozhodně nezapomene na dárečky,“ nastínil ředitel výstaviště Pavel Konečný.

Dorazí i Krampusáci

V tento den je v plánu také Svařák a grog s kapelou Polygon Rock. Na výstaviště navíc dorazí i Krampus čerti.

„Až se setmí, tak někdy kolem 17. hodiny se přidá zábava pro dospělé. To bude akce Svařák a grog s kapelou Polygon rock. Počítáme s tím, že pekelníci dorazí dva a dotvoří atmosféru čertovské zábavy. Oni krampusáci působí docela děsivě, ale já mohu slíbit, že na děti i jejich doprovod budou hodní,“ uzavřel s úsměvem Pavel Konečný.