„Vyjížděli jsme především ke stromům popadaným na silnice, chodníky a cyklostezky, dále jsme řešili strhané elektrické vedení či poškození střech různých objektů, a to například v Hulíně nebo v Chropyni," vyjmenovala mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Po sedmnácté hodině se intenzita hasičských výjezdů snížila, následky větru však odstraňovali i během následujících hodin. Počet událostí, ke kterým během neděle vyjížděli, se v kraji dohromady vyšplhal téměř ke třem stům.

„Třiadevadesát výjezdů bylo na Zlínsku, na Kroměřížsku devětasedmdesát, na Uherskohradišťsku sedmapadesát a na Vsetínsku šestapadesát," vyjmenovala mluvčí krajských hasičů.

Neděle 29.10.2017 - silný vítr zastavil vlaky, chaos na hlavním nádraží Olomouc
Kolaps na koridoru Olomouc - Praha, zpoždění přesáhla čtyři hodiny

Zlomený kmen stromu zkoplikoval lidem život například v ulici Antonína Dvořáka v Hulíně u jedné z tamních firem, potíže hlásili ale čtenáři Deníku také na dalších místech regionu, například na silnici z Chropyně do Kojetína. Obyvatele regionu potrápily také výpadky proudu, elektřina nešla například v některých místních částech Kroměříže: Plačkov, Lindovka, Trávník, Těšnovice, nebo v Havlíčkově ulici.

Meteorologická stanice v průmyslové zóně Holešov zaznamenala odpoledne poryvy větru blížící se rychlosti 90 kilometrů v hodině, a potíže měly také vlaky, včetně hlavního koridoru z Přerova přes Hulín směrem na Břeclav. 

Nebezpečí může podle meteorologů hrozit i nadále, k vichřici se navíc počátkem týdne může místy přidat silný déšť nebo dokonce sněžení, opatrnost především na silnicích je proto stále namístě.

Lesní hřbitov ve Zlíně.
Zlínsko se připravuje na extrémní vítr. Musí být uzavřen i Lesní hřbitov