Rekonstrukce průtahu si vyžádá patnáct milionů korun.
„S opravou se začalo včera. Kvůli výkopovým a jiným pracím je proto na měsíc obec pro motoristy uzavřena,“ vysvětlil starosta Věžek Bedřich Gardavský s tím, že průjezd vesnicí je umožněn pouze autobusové dopravě.

Rekonstrukce průtahu obcí a omezení pro motoristy potrvá měsíc

Rekonstrukce průtahu bude podle starosty Věžek trvat zhruba do poloviny listopadu. Objížďka pro řidiče po vyznačených trasách však potrvá pouze měsíc. „Poté už dělníci budou stavět za plného provozu. Řidiči budou odváděni do jednoho jízdního pruhu,“ podotkl Gardavský.
Ostatní doprava na komunikaci mezi Kroměříží a Morkovicemi je odkloněna přes okolní vsi Rataje, Nětčice, Zborovice a Medlov. Řidiči tak musejí projíždět i po části hrbolaté silnice mezi Zborovicemi a Zdounkami.

Dělníci ve Věžkách položí na asi osm set metrů dlouhý úsek vozovky nový koberec. Podle Radka Berecky z Ředitelství silnic Zlínského kraje by stavba měla být kompletně hotová k 15. listopadu. Na části vozovky dělníci navíc vybudují nový silniční podklad i kanalizaci.
Obec, která na opravu silnice čekala déle než deset let, se na financování akce podílí zhruba čtyřmi miliony korun, za které zhotoví nové obrubníky, chodníky, nástupiště a autobusové čekárny.