Některé areály ukončí provoz zřejmě už tento víkend, jiné předpokládají, že budou otevřeny ještě několik dní. „Stále se unás lyžuje, denně máme otevřeno do dvaceti hodin,“ informoval ředitel Ski Areálu Troják Jakub Juračka.

Na tamní sjezdovce se drží okolo šedesáti centimetrů bílé peřiny. „Podařilo se nám během nízkých teplot nasněžit velkou hromadu, kterou teď udržujeme pravidelným rolbováním. Minimálně týden bychom takto mohli vydržet,“ slíbil Juračka.

Ještě dnes a zítra mohou lyžaři zavítat také do střediska na Tesáku. „Podmínky ale nejsou příliš dobré, máme asi deset centimetrů sněhu pouze uprostřed sjezdovky, takže je třeba maximální opatrnost,“ přiblížila Jana Odvršová zTJ Chvalčov, která areál provozuje.

Dodala, že večerní lyžování museli pracovníci zrušit úplně. „Snejvětší pravděpodobností tento víkend zcela skončíme. Vše se rozhodne vneděli,“ sdělila včera Odvršová.

Své brány otevře také lyžařský areál na Rusavě, který nebyl vuplynulých dnech kvůli teplému počasí vprovozu. „Podmínky zcela ideální nejsou, ale každopádně tam budeme kdispozici,“ potvrdil jeden zmajitelů střediska Miroslav Ludvík.

Podle předpovědi Českého hydrometeorolo­gického ústavu by však teploty mohly během příštích dní poklesnout. Přibližně do 10.února by se měly pohybovat od nuly do minus pěti stupňů Celsia, což je příhodné ipro umělé zasněžování.