Cvičení mělo za cíl procvičit typovou činnost složek IZS při společném zásahu u letecké nehody a při mimořádné události s velkým počtem zraněných osob. Taktéž prověřit koordinaci sil a prostředků při tak náročném zásahu.

„Do cvičení byli zapojeni hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři. Desítku figurantů s různými druhy simulovaných poranění zabezpečila místní střední zdravotnická škola,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči absolvovali cvičení na stavbě dálnice D49 u Třebětic.
Hasiči zachraňovali dvě zavalené osoby na stavbě D49. Naštěstí jen cvičně

„Cvičení se účastnili profesionální hasiči z Hasičské stanice Kroměříž a místní dobrovolná jednotka. Jejich úkolem bylo protipožární opatření a samotné hašení požáru vraku letadla. Zároveň se starali o zraněné, ty třídili podle závažnosti zranění, a to metodou START (Snadné Třídění A Rychlá Terapie), a přenášeli je na shromaždiště,“ dodala mluvčí.

Tam jim následně hasiči poskytovali první předlékařskou pomoc včetně psychosociální pomoci, asistovali dále posádkám zdravotnické záchranné služby s ošetřením raněných a jejich následným transportem do sanitních vozů, které je převážely do zdravotnických zařízení.

„Po ukončení taktického cvičení se uskutečnilo jeho vyhodnocení, a to se všemi zúčastněnými složkami,“ doplnila mluvčí.