Už třináct let pracuje v Kroměříži. „Uvědomil jsem si, že spousta našich pacientů je právě z Hulína a jeho okolí, a že tady zařízení tohoto typu chybí,“ podotkl veterinář.

V jeho ordinaci najdou pomoc majitelé psů, koček a dalšího drobného zvířectva, jako jsou křečci, morčata a podobně. „V regionu je dost veterinářů, kteří chodí do terénu a starají se o větší zvířata jak u soukromníků, tak ve větších podnicích,“ vysvětlil provozovatel nové kliniky.

Poskytovat v ní bude preventivní vakcinace, odčervení, drobné chirurgické zákroky, jako jsou například kastrace nebo odstranění kýly. „Budu vystavovat doklady potřebné k vycestování se zvířetem a rád poskytnu rady v oblasti krmení,“ nastínil veterinář.

Svým pacientům může nabídnout vyšetření mikroskopické i ultrazvukové. „Ve své ordinaci mám veškeré laboratorní zázemí a plánuji zakoupení rentgenu, abych nemusel pacienty odesílat jinam,“ plánuje Žák s tím, že kromě lékařských služeb hodlá na své klinice nabízet i doplňkový prodej krmiva a potřeb pro psy a kočky.