„Dala jsem si černou polévku, poté vepřovou roládu s jitrnicovým prejtem a k tomu brambory. Na ochutnání pak ještě škvarky,“ prozradila jedna z návštěvnic Marie Králíková z Počenic.

Společně se svým manželem byli nadmíru spokojeni, stejně jako prý před zhruba čtrnácti dny. „Konaly se tu svatomartinské hody. Já jsem měla husí stehno, manžel zase orestovaná husí jatýrka,“ dodala Králíková.

Také u vedlejšího stolu si pochutnávali. „Když Kamínka nahlásila vepřové hody, bylo to jasné: jedeme na ně. Měla jsem zabíjačkovou polévku a ovar,“ řekla Danuše Burianová z Kroměříže. Více si prý objednat nechtěla, přímo z rekreačního areálu totiž mířila vstříc dalším dobrotám. „Jsme ještě pozváni na zabíjačku v Šelešovicích,“ vysvětlila Burianová.

Vepřové hody nabídly široký výběr z pokrmů. „Měli jsme tu jitrnice, jelita, tlačenku, ovar, kolena, žebra a černou polévku, takzvanou prdelačku,“ přiblížila za pořadatele Jarmila Dozbabová.

Součástí víkendové akce byla při příležitosti první adventní neděle také prodejní výstava svíček, věnečků na dveře či vánočních stromečků a ozdob. „Všechno to vyrábí moje manželka, tedy kromě vonných svíček. Do práce se pustila tak měsíc zpátky. Trošku jsem jí pomáhal,“ řekl vystavovatel a prodejce v jedné osobě Stanislav Navrátil z Kostelan.