Letošní ročník bude již devatenáctý a proběhne na sklonku srpna. Ačkoliv podrobný program ještě nebyl zveřejněn, některé části festivalu již byly pořadateli potvrzeny.

Letošní ročník se ponese ve znamení umění. Potvrdila to hlavní organizátorka Jana Slovenčíková.

„Zaměřujeme se na téma Židé v umění 20. století. Tradičně se bude konat například minikurz hebrejštiny, koncerty, tanec,“ řekla Slovenčíková.

Dojde mimo jiné k odhalení pamětní desky holešovskému rodákovi Davidu Meislovi, který odešel do chorvatského Karlovce, kde působil v synagoze a zemřel v koncentračním táboře.

„Na jeho počest se uskuteční také pietní akt, kde se představí chorvatský pěvecký sbor právě z Karlovce. Mezi hosty přivítáme také chorvatskou velvyslankyni J. E. Ljiljany Panciro, která přijede do Holešova poprvé,“ sdělila Slovenčíková.

„K vidění budou také dvě výstava. Jedna bude zapůjčená ze Židovského muzea v Praze, druhá je fotografická od autora Jindřicha Buxbauma,“ pověděla organizátorka.

„Poprvé se budou moci lidé seznámit s nově nalezenými objevy – hebrejskými nápisy na hradě Kurovice,“ pozvala zájemce nejen židovské kultury, ale také historie Jana Slovenčíková.

bikemaraton Drásal. Ilustrační foto
Holešov v sobotu znovu ožije legendární sportovní akcí