Sto dvacet účastníků se rozdělilo do zájmových skupin. Někteří se vydali za sportem, jiní na Duhový tábor, další na Léto na koních. V nabídce nechybělo ani Taneční léto s Olgou nebo na Letní pokusohraní a Parkour academy.

"Kromě těchto aktivit jsme nabídli i Muzikoterapii pro dospělé s Jitkou Králíkovou. Její náplní bylo společné bubnování, automatická kresba, masáže a povídání," doplnila ředitelka holešovského střediska Jarmila Vaclachová.

Děti trávily dny podle svých programů, jednotlivé tábory ale spojovaly společné ranní rozcvičky, večery u táboráku s písničkami a kytarou, táborová olympiáda a karneval.

"Děti se naučily spoustu nového, seznámily se s morseovkou, topografií, buzolou, naučily se vázat uzly. Parkouristé, sportovci a děti z pokusohraní vyrazili na turistický výlet, při němž vyčistili od odpadků kus lesa," uvedla Jarmila Vaclachová.

Do Retasa přijeli také zvláštní hosté. Celníci ze Zlína předvedli zajímavé ukázky, pracovníci Besipu připravili pro děti jízdu zručnosti na motokáře.

Děti z tábora Léto na koních trávily každé dopoledne ve valašské jízdárně a předvedly se na pátečních jezdeckých závodech.

Tanečníci se za týden naučili novou choreografii, kterou předvedli při návratu svým rodičům. Mladí výtvarníci zase malovali na textil, vytvářeli pískové mandaly a vyzkoušeli si i základy animace.